Torikatu 3, Ylivieska
UMBR-ELLA Kansainvälisen liiketoiminnan valmennusohjelma

UMBR-ELLA Kansainvälisen liiketoiminnan valmennusohjelma
Universal Model Boosting Resilience – Entrepreneurial Learning Lab Abroad

Kenelle:
Luonnontuoteala – villiruoat, luonnonkosmetiikka, puu
Luova ala – pakkaus, sisustus, käsityö
Matkailuala – luonto-, ulkoilu-, kulttuuri- ja ruokamatkailu, koulutusvienti

Toteutusaika: 1.12.2019 – 31.12.2021
Rahoitus: Pohjois-Pohjanmaan ELY, Euroopan maaseudun kehittämisen maatalousrahasto (80%) Yksityinen rahoitus (20%)

Toteuttajat:
Centria-ammattikorkeakoulu (hallinnoija)
Oulun yliopiston MicroENTRE
Ylivieskan Teknologiakylä YTEK Oy
Nivala-Haapajärven seutu NIHAK r.y.
Raahen seudun kehitys

Yhteyshenkilöt:
Projektipäällikkö Katarzyna Jämsä, Centria katarzyna.jamsa@centria.fi
Hanketyöntekijä Virve Antinoja, Centria virve.antinoja@centria.fi
Toni Krankkala, NIHAK toni.krankkala@nihak.fi
Jenni Juola, NIHAK jenni.juola@nihak.fi
Mari Autio, YTEK mari@taitoavain.fi
Eeva Leinonen, Oulun yo eeva.leinonen@oulu.fi
Anna-Mari Simunaniemi, Oulun yo anna-mari.simunaniemi@oulu.fi
Edvard Musijenko, Raahen seudun kehitys edvard.musijenko@raahe.fi

http://umbr-ella.eu/

Umbr-ella-esite

© 2020 Ylivieskan kehityspalvelut | Tietosuojaseloste | Toteutus Creamedia